slider slider

Prádelna koberců

Dopřejte kobercům odbornou péči nejvyšší kvality!

Prádelna kusových koberců

Dejte vašim kobercům druhou šanci!
Automatická linka

Nejúčinnější způsob důkladného praní koberců po celém světě.

Tato služba je naší specialitou, kterou denně používají desítky spokojených zákazníků, firem a institucí. Všechny koberce v našich prádelnách procházejí osmistupnovým procesem. Každý koberec je nejprve označen jedinečným štítkem s číslem a změřen, pak odstraníme všechny suché nečistoty v procesu mechanického vyklepání a pak plynule přejdeme k předpírce, která má za cíl rozpustit obtížnější nečistoty. Následuje hlavní praní v automatické lince, která v konečném stádiu opláchne koberec čistou vodou pod tlakem. Koberec se poté odstředí a zcela vysuší. Na konci je koberec podroben kontrole kvality, kartáčovan a zabalen, aby se bezpečně dostal na podlahu našich zákazníků.

Postup čištění

Klepání koberce

Mechanické klepání které odstraní prach, písek, chlupy, vlasy apod.

Praní koberce

Hlavní praní pomocí linky kde koberec projde čtyřmi kroky mytí: 1. Mytí kotoučovými kartáči 2. Praní válečkovým kartáčem 3. Opláchnutí čistou vodou pod tlakem 4. Nanesení změkčovadla.

Odstředění koberce

Po válcování se koberec umístí do speciální koberec odstředivky, kde je při 1200 ot / min odstřeďován po dobu 5-8 minut, což umožňuje odstranit až 95% vody. To zabraňuje zabarvení okrajů a významně urychluje proces sušení, přičemž tuhost koberce není nijak dotčena.

Sušení koberce

Koberce se suší ve speciální sušičce řízené počítačem ve svislé poloze, kde se během několika hodin odpaří zbývajících 5% vody.

Kontrola kvality a zabalení koberce

Čistý, voňavý a suchý koberec je balen v sáčku na přání zákazníka a připraven k dodání nebo přepravě.